🗓️ AKTUÁLNĚ: Mezinárodní summit NASLOUCHÁME SRDCEM v květnu v Praze. Více informací ZDE.

AŽ JÁ BUDU VELKÁ, BUDU…

V říjnu 2023 jsme měli první setkání Akademie PRO profesionály a lídry. Pro mě to byl začátek druhého ročníku, tentokrát na mentora začínajících koučů.

Offline setkání je vždy několikadenní. Bylo mi trochu líto, že musím na celou sobotu odjet, nicméně se mi vdávala sestra a měla jsem o sobotním programu jasno.

V pátek večer jsem z Akademie odjela a vrátila se zpět zase v neděli ráno. Program už započal, proto jsem se nechtěla drát do své oblíbené první řady. Našla jsem si odložené pohodlné křesílko úplně na konci místnosti a vše sledovala na dálku.

Naskytl se mi zajímavý pohled – Tonička, dcera transformativní koučky a mentorky Akademie PRO Kat Černé, si v jednu chvíli sedla dopředu vedle Lukáše Piperka, který vedl daný blok. 

…A já začala mít bujnou fantazii…První, co mi prolétlo hlavou byla hláška Vendulky z básníků – “Hele, až já budu jednou na ministerstvu, a já budu…” (Úryvek z filmu Jak básníci přicházejí o iluze). Jako bych tam viděla malou Kat – “Až já budu jednou velká, budu koučka a mentorka…”

Napadlo mě, jestli když byla takhle malá, jestli alespoň mlhavě tušila, že bude jednou součástí týmu Porozumění mysli a bude měnit lidem životy… Nejspíš ne.

Že budu jednou koučka já, mě nenapadlo ještě ani před pár lety, natož když jsem byla malá. Když jsem v roce 2019 začala nahlížet do online světa, myslela jsem, že své řemeslo finanční poradkyně přesunu do onlinu, ale místo toho se mojí vášní staly technické záležitosti – web, e-mailing atd. a finanční poradenství z mého života po 11 letech zmizelo. Ne však práce s lidmi – ta pokračovala.

V roce 2020 jsem začala spolupracovat se SmartEmailingem a právě díky této společnosti jsem se na jaře 2021 dostala do komunity Porozumění mysli. Bádání mi přišlo tak zajímavé, že už jsem nechtěla přestat. Na podzim jsem začala chodit do Akademie porozumění byznysu a protože tam chodili i lidi z 1. ročníku Akademie PRO, všimla jsem si, jak jim září oči a já věděla, že další rok bude jedno místo moje.

A tak jsem se dostala ke koučinku já.

Pamatuji si jako dnes, když Martin právě v květnu 2021 nakreslil tečku na velkou plochu a pak – kam všude nejdeme, protože tam máme “slabé stránky”. U mě tam byla jasná angličtina, to že jsem introvert že už nikdy nebudu pracovat s klienty individuálně.

Angličtinu jsem na základce měla jako druhý jazyk, takže jsem se jí nevěnovala tolik a byla jsem věčný začátečník.
Právě proto jsem neskutečně vděčná, když se do Akademie lidského potenciálu nebo do Akademie PRO profesionály a lídry zvou zahraniční koučové komunity 3P (tři principy). Nevím, zda bych si to tak moc užila, kdyby to nebylo s překladem, ale JE. Povětšinou překládá právě Kat. Je to VELKÁ PŘIDANÁ HODNOTA, o které možná nemá ani páru, protože pro ni je angličtina samozřejmostí.

S dokončením Akademie jsem si uvědomila, že miluji individuální práci s klienty a na Akademii téměř nedám mikrofon z ruky. Občas si jen myslíme, kam se nemůžeme vydat, protože… Ale s realitou to nemá nic společného. Naše limity jsou jinde než si myslíme. Realita vůbec nesouvisí s tím, co si myslíme.

A já se zase vracím na začátek. Kdyby Kat věděla, kolik lidských životů jednou změní jako koučka, kolika lidem bude pomáhat jako mentorka, kolik lidí bez znalosti angličtiny bude vděčných za tento překlad a vhledy zahraničních koučů komunity 3P, ke kterým bychom se jinak nikdy nedostali…

Když se otočíš zpět, uvidíš, jak do sebe jednotlivé dílky skládačky zapadaly, abys mohl/a být tam, kde jsi dnes. Tomu se říká synchronicita. Kdybys postavil/a sám/sama sebe zase na začátek, nikdy bys svůj život nedokázal/a naplánovat tak, jak ti ho servíruje sám život…

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů