🗓️ AKTUÁLNĚ: Mezinárodní summit NASLOUCHÁME SRDCEM v květnu v Praze. Více informací ZDE.

JEDNODUCHÝ KVANTOVÝ SKOK = ZARUČENÝ ÚSPĚCH

Fyzika mě na škole nebavila a teď mám pocit, že učit se vzorečky je nesmysl. Ale fyzika za naším prožíváním života, za životem samotným, je pro mě fascinující a občas mi něco dojde. Takže mohu psát pouze jako fyzikální amatér. 

Moc mě baví uvědomit si, že díky fyzice umíme konstruovat věci a stroje v praktickém životě. Díky tomu, že chápeme statiku, naše budovy se nehroutí (narozdíl od prvních gotických katedrál, které často padaly, dokud se nerozšířilo umění klenby). V Kutné Hoře je dokonce schodiště, které samo drží bez nutnosti podpory. Prostě někdo pochopil fyzikální zákony a hele! Ono to funguje. 

foto: Ondřej Soukup, zdroj: web

V běžném životě se velmi často zaobíráme konstrukcemi jako takovými. Nebo taky konstrukty (hlavně myšlenkovými). A tak zabředáme do jednotlivých detailů, že zapomínáme na fyziku pod naším myšlením. Není divu, že nám pak prožívání života dělá potíže. A občas se nám něco dokonce hroutí. 

Když se nám něco hroutí v životě, okamžitě propadáme sebekritice. I když někdy tajně – snažíme se najít důvod a řešení. 
“Problém nikdy nemůže být vyřešen ze stejné úrovně myšlení, z jaké vznikl.”

Proto pardón za mou přímost, ale sebekritika je na houby. Jen se zpomalí náš kvantový skok, nebo se vůbec nerealizuje a my ustrneme v negativismu vůči sobě, svému okolí a postupně životu samotnému. Není to zapotřebí. Pojď se se mnou podívat na fyziku za životem samotným a objev, jak dělat kvantové skoky v prožívání situací

 1. Úroveň myšlení je přímo odvislá od klidu. Na konferenci Happiness at Work, která se konala minulý měsíc, vystoupila dánská koučka a mentorka Natasha Swerdloff. Celá místnost upadla během jejího 18 minut trvajícího vystoupení do hlubokého klidu. Tento klid je fyzikálním jevem naší mysli, který automaticky zvyšuje úroveň vědomí. 
 • mnoho lidí se diví, proč s novými nápady přichází ve vaně nebo sprše, u vaření nebo procházce přírodou – je to normální fyzikální zákon – jsou v klidu, úroveň vědomí stoupá, malé problémy neexistují, velké problémy se jeví jako příležitosti a najednou díky změně úrovně vnímání problému nacházíme přirozeně řešení
 • čím častěji tedy jsme v klidu, tím jsme kreativnější, empatičtější, efektivnější a oblíbenější.
 1. Do vyšší úrovně myšlení se nelze promyslet. Zapomeň na to, že si uděláš strategii – maximálně se opět utopíš v konstruktérství 🙂 Fyzika funguje nezávisle na tvých strategiích, prostě je to principiální pravda. Nedávno jsem slyšela ženu mluvit o tom, že nepotřebujeme gravitaci, že je to vynález Issaca Newtona. (Potěš koště!) Vynálezy jsou konstrukty využívající fyzikální zákony. Takže je nám (myslím všem) jasné, že Issac nic nevynalezl, jen díky uvědomění jeho myšlení udělalo kvantový skok a najednou věděl, proč je vesmír zkonstruovaný tak, jak je
 • Isaac Newton nevynalezl jablečný mošt, díky tomu, že na něj spadlo jablko. Došel mu princip gravitace. Ne náhodou to bylo po klidném šlofíčku 🙂
 • Čím častěji jsem v klidu, tím častěji nás mohou naše uvědomění přenést na míle daleko od původního problému k jeho ultimátnímu řešení – proto tomu říkám kvantový skok. Je to okamžité
 • Uvědomění je naprosto běžné: už ti někdy došla pointa vtipu? Tak to bylo uvědomění 🙂 jednoduché, ne? 
 1. Drž se jednoduchosti. Uvědomění není nic promyšleného – je to jednoduché, jde to samo. Změna úrovně vědomí není nic promyšleného – když jsi v klidu, je to jednoduché, děje se to automaticky. 
 • Už nikdy nemusíš hledat odpovědi v konstruktech, konstrukce tě napadne sama 🙂
 • Uvědomění probíhá uvnitř tebe – je to vhled. Takže se pro odpovědi dívej směrem k sobě, ne od sebe. Hledej pocit. Pocit klidu. 
 • Tvoř z toho klidu. Půjde to samo. Je to esence bytí ve flow – česky – všechno ti jde samo, fungují synchronicity, lépe bys to sám/sama nevymyslel/a. 
 • Odevzdej to. Lpěním na výsledku se zase držíš konstruktu a hlavně nenecháváš místo pro další nové nápady. Energie proudí. Flow je označení pro proud. Nech vše proudit. 
 • Spatři to v ostatních. Pracuj s tím, že takhle obdarovaní jsme všichni. Ano, včetně toho kolegy, který se jeví jako netalentovaný 🙂

Pracuji pro neziskovku. Založili jsme zároveň firmu (Coaching Prosperity) se sociálním přesahem – cokoliv se v ní vydělá, proudí zpátky do neziskovky. Hezké, že? 

Kolegové právě nabízí program, který se jmenuje Flow Leadership – česky – vedení v proudu. Je to prostě o tom, naučit se dělat kvantové skoky na denní bázi. Získat díky tomu výhodu na trhu, ať už jako firma nebo jako jedinec. Začít si tvořit vlastní budoucnost díky tomu, že chápu, jak funguje fyzika za mým životem. Do 30.1.2024 je možné do programu naskočit s 20% slevou.
Jsem nadšená, že se něco takového bude učit v byznysu. Jsem velká patriotka a opravdu bych chtěla, aby Česko a Slovensko byly nejšťastnější, nejklidnější země na světě a ostatní se námi inspirovali. 

Kat Černá
spoluzakladatelka Porozumění mysli z.s. Transformativní koučka
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů