MAJÍ TOLTÉCI PRAVDU?

Otevřela jsem knihu Toltéckých moudrostí náhodně na jedné stránce a tam bylo pod nadpisem “Změna života pomocí změny mysli” napsáno:

“Téměř vše, čemu věříme, co víme, všechny naše názory a posudky a všechny způsoby, jakými rozčleňujeme tento svět, do našich myslí naprogramovali jiní lidé. Je důležité si uvědomit, že každý člověk sní a všechny sny jsou zcela osobní.
Neexistují dva naprosto stejní lidé a stejně tak neexistují dva naprosto stejné sny. Každý člověk žije ve zcela jedinečném světě, který je vytvořený v mysli tak, jak dotyčný sní o své skutečnosti.”


Velmi se to podobá tomu, jakým směrem se ubírá Porozumění mysli. I Toltéci i my hledáme, jak pochopit fungování mysli, aby to sloužilo ku našemu prospěchu.
Svět, který vidíme, je opravdu přesně takový jen v naší hlavě. Nikdo ho nevidí stejně jako my. A to, i když se díváme z úplně stejného úhlu na úplně stejný předmět (situaci).

Tím pak odpadá tlak na nás, že se přece musíme dohodnout, co přesně vidíme. A následně si tato situace říká o to, že je vlastně ne jen fajn, ale jedinou možností přijmout to, že to někdo jiný má jinak.
A když už do diskuze jdeme rovnou s tím, že je v pořádku, že to druzí mají jinak, umíš si představit tu nádheru? Jak se pak vzájemně budeme obohacovat, posouvat, bez tlaků dohodnout se a jen budeme společně stoupat po pomyslných schodech. Můžeme se příležitostně navzájem o sebe opřít. Protože i přesto, že má ten druhý jiný svět a nemusí tomu našemu rozumět, může nám být oporou.

A vše, co v nás je, bylo naprogramováno někým jiným? Je to pravda či není? Možná je to pravda jen do chvíle, než si začneme být sami sebe vědomí a zapsané vzorce a programy se začnou samy přepisovat.
Tyto vzorce nemusíme nikde hledat – ony se totiž ukážou ve správný čas. V čas, kdy budeme připraveni se na daný program podívat. Někdy totiž bolí si takový program přiznat. Člověk musí zvažovat, zda chce zůstat v té komfortní zóně. V tom, co zná celý svůj život.


Není to zprvu nejlehčí cesta. Ale rozhodně stojí za to. Stojí za to udělat krůček za komfortní zónu a podívat se, co tam na nás čeká. Podívat se na své nové já. To já, které tam bylo původně.
Pak je to obrovská nádhera, stoupnout si do své pravdy a říct: „Ano, toto všechno jsem já.“ ( A to já je to nejkrásnější, co kdy uvidíš).

Lucie
Věřím, že všichni víme, jak žít svůj nejvyšší potenciál. Víme jak se sami vyléčit, jak žít v hojnosti a jak být šťastní. Vše je v nás, jen si na to potřebujeme vzpomenout a najít cestu zpátky k sobě.
Komentáře
  1. Uke napsal:

    K tomu co se zde píše mne zaujala videa na YouTube kanále Absolutno, anebo třeba kanál Michaela Zdráhalová.

    ono je okolo tzv.“tvorby reality“ mnoho okolností, co se někdy lépe jindy úplně mimo (s naší omezenou přiškrcenou současnou schopností) dezinterpretujé
    … typicky třeba film a kniha Tajemství (Secret)

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů