🗓️ AKTUÁLNĚ: Mezinárodní summit NASLOUCHÁME SRDCEM v květnu v Praze. Více informací ZDE.

Kolem mě se šušká něco o programu. Otevřela jsem webovou stránku a když vidím to složení…

  • kdo program povede (Martin Jotov, Lukáš Piperek, Robert Rott),
  • nebudou chybět zahraniční hosté – světoví koučové 3P ve složení Natasha Swerdloff, Wyn Morgan + další, tj. lidi, co mi mění život od vstupu do Akademie PRO profesionály a lídry (kde se ze mě stala koučka)
  • a zároveň se bude mluvit i o umělé inteligenci, kterou se všichni snaží v dnešní době do svých byznysů co nejvíce zapojit,

…vnímám jen vnitřní pocit WAU a vybavila jsem si svou vlastní, více než 2 roky starou zkušenost (a něco mi říká, že to byl jen slabý odvar toho, co se chystá teď). Sama jsem si zažila 5 zvláštních nevysvětlitelných situací, jak s dvěma kolegyněmi v práci, tak i v rámci své vlastní mysli, kdy mi došlo, že jí nemůžu zbaštit všechno. Dnes to vidím očima transformativní koučky a více rozumím, co se to děje. Tehdy jsem netušila, že existuje další prostor, kam se může posunout úroveň mého vědomí, mého vnímání života, situací a lidí kolem sebe. 

Je to jako dneska, když si vzpomenu na Vrchlabí (Martin Jotov si mě prý pamatuje se zápisníčkem v 1. řadě 🙂). Jako by už tenkrát ve mně NĚCO tušilo…Třeba to, že od té doby za 2 roky ze mě bude transformativní koučka??? To NĚCO bylo rozhodně vědomější, než já sama a nevycházelo z osobní mysli, protože ta notnou chvíli stávkovala a tomuhle 😂 – že budu koučka, by nikdy neuvěřila. Moje mysl měla totiž problém s mnohem menšími věcmi, které se tam přihodily.

Do firmy byli pozvaní koučové Porozumění mysli (dnes vlastně většinou koučové Coaching prosperity). Hlavními řečníky byli Martin Jotov a Káťa Fišerová a já si pamatuju, že jsem si přivezla zápisník a tužku a bylo mi divné, proč ji mám schovat. Dnes už vím, že to podstatné není o informacích, počítá se něco úplně jiného – co si sami prožijeme, co si uvědomíme, co nám dojde, co nás napadne. A to se nestane, když hlava chytá cizí myšlenky a ruka nestíhá zapisovat. Tehdy jsem se však uraženě nafoukla a odhodila zápisník pod židli :-).

To, že jsem si nezapisovala, mi však přineslo tak neskutečná uvědomění, která jsem uviděla a už nikdy nemůžu nevidět. Díky své ochotě uvidět něco zcela nového jsem dostala šanci vystřelit na pomyslné životní spirále neskutečně vysoko…

Vnímám to ve vztahu k ostatním lidem, v osobním životě, v pracovním prostředí, ve svém byznyse pro ženy, ve vztahu k sobě samé. Je to neuvěřitelné a skoro se to ani nedá vyprávět. Někteří z vás jste si jistě prošli něco podobného, jen jste přišli k porozumění jinou branou než já.

Musíme jít hlouběji, mnohem hlouběji, přepnout na jinou frekvenci přijímání, protože pak se začne projevovat synchronicita, kterou jsem i já zažila právě ve Vrchlabí – bylo to tak silné.

Tehdy jsem zjistila, že někdo jiný to může mít s automatickým objímáním jinak než já (fakt mě to nikdy předtím nenapadlo. Ne každý se rád objímá tak spontánně jako já). Díky mému sdílení nastal řetězec zvláštních událostí, který se dotkl konkrétních lidí a přišli mi říci, co jim díky mým sdílení došlo.

  • Jedna kolegyně se mi přišla omluvit, jen tak, za to, co si o mně myslela, a najednou mě vidí jinak. 
  • Druhá, že si něco uvědomila a omluvila se mi za něco, čeho jsem si ani nevšimla, že se stalo. Díky tomu jsem se jí svěřila s něčím pro mě velmi osobním a bolestivým a cítila jsem to spojení a pochopení.
  • Dále si moje mysl sama vyzkoušela, že něco viděla úplně jasně a z jiného úhlu to viděla úplně jasně, jen překvapivě úplně jinak.
  • Stalo se mi, že jsem měla velký problém a po 15 minutovém cvičení už to problém nebyl. Najednou pro mě přestal existovat (už navždy).
  • Všimla jsem si, že to, co já vnímám jako potíž, jiní vidí jako příležitost…

A přesně v tu chvíli jsem připustila, že otevřít se a chtít vidět něco nového, bude pro mě jedině výhra.

Dnes jsem součástí této komunity. Jsem vděčná, že přinášíme i porozumění DO FIREM, protože jinak by se tohle všechno ke mně nikdy nedostalo a nezměnilo by to moje vnímání života. A je úplně jedno, jestli je člověk pracovník, vedoucí, manažer, ředitel nebo vlastník, tam uvnitř jsme všichni stejní, tam uvnitř máme stejný jazyk a nemusíme hledat správná slova, abychom s druhým mohli mluvit. Každý z nás jsme důležitým článkem celého řetězce a když se dotkneme místa klidu v nás, zjistíme, že jediným chybějícím článkem bylo celou dobu porozumění – sobě a ostatním.

Ve Vrchlabí to nebylo naposledy, co jsem měla tuto zkušenost. Ještě několikrát jsme na firemním setkání měli lidi z Coaching prosperity v týmech i jako jednotlivci, ale to už bylo v době, kdy jsem byla “políbená”. Bylo zvláštní si všímat a pozorovat, jak se mi od té doby kolegové mění před očima. Všichni jsme si najednou blíž a i když někdy máme jiný názor, dokážeme tomu druhému porozumět, jsme plní života a máme mnohem lepší nápady. 

Jak se to stane? Některé věci se dějí sami, aniž bychom je mnohdy dokázali vysvětlit. Důvěřujme tomuto neviditelnému proudu a nepřestávejme věřit na zázraky, protože jsou kolem nás. Nikdy nikam nezmizely.

Když si uvědomím, co všechno se může stát už za tak krátkou dobu, po kterou bude trvat program FLOW Leadership, naprosto se pod něj podepisuju…

To, co se snažíme vymyslet s velkým úsilím, se nakonec stane nevysvětlitelně samo. A jestli se má něco šířit ve firmách, tak ať je to právě tohle…

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů