🗓️ AKTUÁLNĚ: Mezinárodní summit NASLOUCHÁME SRDCEM v květnu v Praze. Více informací ZDE.

NEJLEPŠÍ DÁREČKY POD STROMEČKEM POROZUMĚNÍ MYSLI

Krásný nový rok. Přemýšlela jsem, co bych ti měla dát pod stromeček za naší neziskovku. A taky, jak to udělat, aby to bylo krásné a funkční a přineslo ti to radost. Vzhledem k tomu, že čítáš naše blogy a jsi příznivcem Porozumění mysli, dávám ti tedy to nejlepší, co máme

Byl listopad a my měli team-building (taková ta akce, kde se tmelí kolektiv). Původně jsme to plánovali na léto pro sedm lidí. A najednou je nás … hodně. Musíme měnit místo a hledat větší ubytovací kapacity. Jak se to stalo, že nás je tolik? Lidi prostě chtějí změnu a chtějí u toho být a v Porozumění mysli jim dáváme prostor tu změnu zažít na sobě a pak jí žít. 

Tým Porozumění mysli

Přišla Jana Bolková, holka, co s námi byla od prvních webinářů Akademie Lidského Potenciálu. Dost dlouho se bála mluvit na nich a když jednou začala, už nepřestala. Teď nám mluví do duše, když nevidíme lásku tam, kde je. Po prvním osobním setkání na semináři hned po lockdownu měla velký vhled a pak hned prohlásila, že by ráda tohle porozumění přinesla do škol. Nyní je Ambasadorkou projektu Šťastná škola. A ze škol dělá místa, kde šťastní učitelé učí šťastné děti. 

Jana Bolková

Po prvním semináři jsme chtěli vytvořit tým, který by se začal starat o všechny, kdo za námi jezdí nebo se k nám hlásí. Při rozhovoru jsem okamžitě měla na mysli Petru Maškovou. Oslovili jsme ji a ona zrovna chtěla to samé – být součástí nás. Tahle náhoda nebyla zdaleka jediná, která provází naší spolupráci. Péťa vždy chce dělat něco, kde se realizuje její hravost a tvořivost. A i když spoluvede pohřební službu, její nápady, akce a příspěvky jsou plné života a legrace. Pomáhá nyní nejen s péčí o vás všechny a vašimi dotazy, ale i s projektem Šťastná škola. 

Petra Mašková

Káju Kofroňovou jsem potkala poprvé u mě v obýváku. Nebyla tam náhodou, ale na semináři, který pořádala Kačka Fišerová a já nabídla můj obývák pro setkání. Kája byla velmi usměvavá a nabitá vhledy. Odnesla si papírové obalové sáčky z pytlíkových čajů, které jsme spotřebovali – dělá z nich mandaly. Taky nádherně zpívá. Při jednom ze seminářů řekla:”Cokoliv budete dělat, chci být u toho.” A byla. Stala se duší za projektem Česko naslouchá. A protože její ouško naslouchá opravdu kdykoliv, je klidná a rozvážná, předali jsme jí v neziskovce i starost o finance. 

Kája Kofroňová

Najednou s námi byla Jana Wypásková. Velmi tichá holčina, která se vždycky ptá, velmi moudře hledí hlouběji. Neustále bádá a porovnává Pravdu s pravdou. Prostě boží.

Jana Wypásková

A ještě ke všemu se nabídla, že by spolu s Jitkou Hanzovou překládaly videa ze zahraničí do češtiny. Paráda. Měli jsme možnost obohatit naši členskou sekci mnoha videy, která nás inspirují a ty jim dneska můžeš rozumět. Jana je s námi už asi napořád. Bude se starat také o členy, členskou sekci na webu a Přístav porozumění. 

Jitka Hanzová

Marušku Březinovou jsem potkala také na našem semináři. Koučovala jsem jí a pamatuju si, že jsem jí říkala:”Z tebe jednou bude excelentní koučka.” Maruška dost zírala, protože to nebylo, co by chtěla dělat. Ale zůstala s námi, vstoupila do Akademie PRO a dneska, hádej co. Je z ní excelentní koučka. A taky nám nabídla pomoc s dalšími velkými akcemi. Má velký smysl pro krásu, detail, ráda jí a baví se. Takže když jí dáme na starosti uspořádání besedy z cyklu Tvoříme šťastné Česko nebo cokoliv jiného, je tam fakt dobře. Maruška hodně pomáhá s marketingem, maily a programy. A nikdy se nebojí o tom všem říct, co si myslí.

Marie Březinová

Časem jsem začala slýchat o Míše Havránkové, která chce být koučkou a chce zároveň pomáhat s webem a rozesíláním e-mailů. Zjistili jsme, že je naprosto profesionální a navíc opravdu pečlivá a velmi lidská, vřelá a prostě naše. Porozumění jí dává velký smysl a chce vidět víc. A tak s námi byla v Kutné Hoře také. A je součástí týmu už více než rok. 

Míša Havránková

Na jaře se k nám přidala Lenka Bartošová, úžasná maminka na mateřské se zkušenostmi z marketingu. A hurá, konečně někdo, kdo umí tabulky 😂. Neumíš si představit mou radost, když najednou někdo umí propojovat tabulky. A pak moje další radost, když jsem zjistila, jak báječná žena to je, jakou je podporou pro celý tým a tebe nebo další, kdo nás kontaktují přes mail na webu. 

Lenka Bartošová

S létem přišla i Lucka Kmochová. Lucku jsme znala jako ženu, která nejprve nemluvila vůbec, ani když se jí člověk zeptal a najednou mluví každý den na sociálních médiích. Studovala s námi loni Akademii PRO a letos už je v druhém ročníku. A Lucka je tichá, aspoň navenek. Ale uvnitř je obrovský kreativec. Spravuje naše sociální sítě, dělá grafiku, přemýšlí vždycky o kousek dál. Nádherná spolupráce nás spojuje už asi půl roku a jsem za ní neskutečně vděčná. Lucka přijela s takovým lidským nadhledem – měla jsem se co učit 🙂

Lucka Kmochová

Přijela i Darinka Hušková, transformativní koučka z Akademie PRO. Napadlo mě, že Darinka by byla skvělým starostlivým hlasem pro komunikaci s našimi členy.

Darinka Hušková

S těmi už delší dobu mluví Petra Vojtíšková, také transformativní koučka a z Akademie PRO a úžasná masérka. Je na to úplně “dělaná”, je to pečující naslouchají typ člověka. 

Petra Vojtíšková

A ještě se k nim přidá Jana Fojtíková, transformativní koučka a masérka

Jana Fojtíková

a Martinka Márkus pro změnu, transformativní koučka. Žije v Maďarsku, organizuje tam naslouchání. A protože překládá, pomáhá nám s překlady, videy, čímkoliv, co zrovna je potřeba a nyní i s péčí o naše členy. Takže o naše členy se stará úplný Dream Team. Děkuju holky. Koupila jsem si členství a moc se těším na rozhovor s některou z vás. 

Martina Márkus

Na jaře se také podařilo mít v týmu dalšího muže. Pavel Krhoun se stal projektovým manažerem projektu Šťastná škola, který nám velmi utěšeně roste. Aby na to nebyl sám, přibral do týmu svou úžasnou ženu Lenku. Dohromady jsou párem, který chcete mít na každé party. Pavel je velmi klidný, vidí vždycky hluboko do podstaty věci a reaguje s rozvahou. 

Pavel Krhoun

Přijela i Katka Brázová z Jablonce. Kačka tam už několik let pořádá pravidelná setkání, kterými spojuje místní komunitu. Pravidelně organizuje workshopy Česko naslouchá a zapojuje se i do našeho projektu Šťastná škola. Poznáte ji podle toho, že má kolem sebe vždycky hodně dětí 🙂.

Káťa Brázová

Kolem Jany Bolkové, Pavla a Petry nyní vznikl velký tým dobrovolníků, kteří spoluvytváří projekt Šťastná škola. Je jich tam požehnaně. V jejich čele je Vladěnka Břachová, která spoluvytváří Star team – vzdělává dětské kouče. Ale v týmu je mnohem více lidí jako Vladěnka a jsem opravdu nadšená, že jsou s námi. 

Vlaďka Břachová

Na jednom místě seděla i Katka Fišerová, naše zakládající členka, která si vzala na starost několik nádherných projektů a všechny nás nadchla pro konferenci o naslouchání, kterou uskutečníme v květnu 2024 a přijedou na ní hvězdy 3P z celého světa. Katka vždycky vidí situace z té lepší stránky, jako možnosti a dary. Je neuvěřitelnou silou přírody. Jsem vděčná, že se stala základem neziskovky. 

Káťa Fišerová

Martin Jotov, zakládající člen organizace, tam byl také. Tentokrát byl více potichu. Ale miluju jeho hlas a projev na každé besedě, kterou pořádáme. Stal se z něj opravdu profesionální moderátor a vystupující rozhovorů o naší podstatě. Je to hybná síla za tvořením šťastnějšího ČeskaSlovenska. Je to vizionář, táta a manžel, kamarád. 

Martin Jotov

Chyběl nám tam Lukáš Piperek, náš kolega z Akademie PRO. Je s námi od prvního ročníku a od druhého učí budoucí kouče. A je k tomu pádný důvod. Je to zatraceně šikovný kouč. A navíc je to úžasný člověk. Moc ráda poslouchám jeho vhledy, když se někdo na něco zeptá. Přijde vždycky s něčím čerstvým.

Lukáš Piperek

Shodli jsme se na mnoha věcech, na mnoha jsem se dohodli a některé jsme ani nemuseli říkat. Společné porozumění a láska vůči lidem nás spojuje. Naše vize tvořit šťastnější zemi nás spojuje. A projevilo se to i na společném vision boardu (taková tabule, kam si maluješ své cíle na příští rok). Máme jeden společný cíl – být fontánou, ze které prýští klid, zázemí, moudrost a příležitosti vše sdílet.

Tým Porozumění mysli

Takže se máš na co těšit. Tento rok bude velký. Moc se na něj těším.  

Kat

Kat Černá
spoluzakladatelka Porozumění mysli z.s. Transformativní koučka
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů