ZAMETÁŠ SI NA SVÉM DVOREČKU?

Jsi vždycky na svém dvorečku nebo zametáš u někoho jiného?

Ve vesmíru jsou jen tři druhy záležitostí: moje, tvoje a Boží. (Vše, co je mimo mou kontrolu, tvou kontrolu a kontrolu všech ostatních, nazývám Boží záležitostí.)

Velká část našeho stresu pochází z toho, že mentálně žijeme mimo své vlastní záležitosti. 

Když si myslím: „Musíš si najít práci“, „Chci, abys byl šťastný“, „Měl bys chodit včas“, „Musíš se o sebe lépe starat“, řeším tvé záležitosti, jsem na tvém dvorečku. Když se bojím zemětřesení, povodní, války nebo toho, kdy zemřu, jsem v Boží záležitosti. Pokud se mentálně zabývám tvými záležitostmi nebo Božími záležitostmi, výsledkem je odloučení

Všimla jsem si toho na začátku roku 1986. Když jsem se například mentálně věnovala matčiným záležitostem s myšlenkou typu „Moje matka by mi měla rozumět“, okamžitě jsem zažila pocit osamělosti. A uvědomila jsem si, že pokaždé, když jsem se v životě cítila zraněná nebo osamělá, byla jsem ve věci někoho jiného.

Pokud ty žiješ svůj život a já mentálně žiji tvůj život, kdo tady žije ten můj? Oba jsme tam. Být mentálně ve tvých záležitostech mi brání být přítomen ve svých vlastních. Jsem oddělená sama od sebe a přemýšlím, proč můj život nefunguje.

Myslet si, že vím, co je pro někoho jiného nejlepší, znamená být mimo svou věc. I ve jménu lásky je to čirá arogance a výsledkem je napětí, úzkost a strach. Vím, co je pro mě správné? To je pouze moje věc. Nech mě s tím pracovat, než se budu snažit řešit tvoje problémy za tebe.

Pokud porozumíš třem druhům záležitostí natolik, že zůstaneš na svém vlastním dvorečku, může ti to uvolnit život takovým způsobem, že si to ani nedokážeš představit. Až budeš příště pociťovat stres nebo nepohodlí, zeptej se sám/sama sebe, v čí záležitosti jsi duševně, a možná vyprskneš smíchy! Tato otázka tě může přivést zpět k sobě samé/mu. A možná přijdeš na to, že jsi nikdy nebyl/a skutečně přítomen/přítomna, že jsi celý život mentálně žil/a v záležitostech jiných lidí. Už jen to, že si všimneš, že jsi v záležitostech někoho jiného, tě může přivést zpět k tvému vlastnímu úžasnému já.

A pokud to budeš nějakou dobu praktikovat, možná si uvědomíš, že se tě to také netýká a že tvůj život běží naprosto bez problémů sám o sobě.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Kat Černá
spoluzakladatelka Porozumění mysli z.s. Transformativní koučka
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů