🗓️ AKTUÁLNĚ: Mezinárodní summit NASLOUCHÁME SRDCEM v květnu v Praze. Více informací ZDE.

ŽIVOT NENÍ TAK VÁŽNÝ,…

“Život není tak vážný, jak to v něm vypadá.” To řekl Eckhart Tolle. Tedy přede mnou 😀 já vždycky říkám, neberte se tak vážně – protože naše představy a přesvědčení v danou chvíli život vytváří. A najednou to může pěkně ztěžknout. Má to velkou váhu. Třeba i pár řádek na papíře, kterým říkáme úkolníček.

Minulý týden jsem se připravovala na setkání transformativních koučů a reflektovala jsem na den, kdy mi někdo hodil na auto talíř. Ten den mi policista oznámil, že to není vandalismus, protože nemůžeme vědět, že to byl úmysl. Moje dcera se zeptala s velkou vážností: ”Když něco nevíte, jak to můžete vědět a prohlásit to za něco jiného?

Pan policista měl trochu problém se dát dohromady. Ale zvládl to. Volal nadřízenému a v tu chvíli jsem si říkala, že je to pěkně v háji. Pojišťovna neproplatí nic. Musím to nechat být, protože to, co se mi zrovna začalo odvíjet v hlavě, byl jeden scénář za druhým. Velmi těžké. Ve chvíli, kdy jsem si řekla: asi to tak má být, slyším policistu, jak našel řešení pro mě a pojišťovnu. Fotodokumentace níže :-):

Jsme úžasní vypravěči příběhů. Ty příběhy povídáme převážně sami sobě. A pak jim věříme. Bereme je vážně. A celý náš svět se zdá být složitý. Ale je to jen příběh. Je to hra.

Zkus si teď položit kávu nebo čaj vedle své práce a začít si hrát. Život, a nic v něm, nejsou tak vážné, jak se to zdá.

Pokud ti je tohle uvažování blízké a fakt by tě bavilo vědět víc, máme pro tebe od 6. října 2023 otevřenou Akademii PRO profesionály a lídry. Učíme tam lidi během sedmi měsíců vidět život s lehkostí a nadhledem a pomoci třeba i lidem kolem sebe.

Kat Černá
spoluzakladatelka Porozumění mysli z.s. Transformativní koučka
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů