ŽIVOTNÍ MOUDROST (NE)PŘICHÁZÍ S VĚKEM

Také si občas říkáš, že už jsi dost starý/á na to, abys věděl/a, co v danou chvíli dělat? Věříš tvrzení, že moudrost přichází s věkem? Nebo se přikláníš k dodatku, že někdy věk přichází sám? 😁

Člověk by čekal, že po 20 letech zkušeností bude automaticky vědět. A někdy tomu tak opravdu je. Pokud odřídím 100.000 km, budu mít určitě lepší odhad na ostatní řidiče a jejich nečekané manévry, než-li když mám čerstvě řidičák. Pokud mi ale nevyšly 4 vztahy a čekám, že 5. vyjde díky mým dosavadním zkušenostem, můžu se na to spolehnout?

Někdy mě napadá, že už jsem dost stará na to, abych věřila někomu jinému víc než sama sobě, dělala něco jiného než to, co doopravdy chci, nebo se chovala tak či onak jenom proto, aby mě měli ostatní rádi. Píši stará, ale myslím tím moudrá 😊 Je tam však automatické rovnítko?

Z mé zkušenosti koučky bohužel není. Lidé často ani v 50i letech nevědí, co doopravdy chtějí.

 • Nevědí, jak řešit situace.
 • Nevědí, proč se se stále pohybují v tzv. křeččím kolečku.
 • Nevědí, že mají v sobě řešení ke všem problémům, že mají v sobě klíč ke spokojenému životu.

A já miluji jim ten klíč pomáhat najít. A je jedno, jestli je nám 20 nebo 60, důležité je, že ho chceme najít. Protože… kdo hledá najde 😊.

Možná také pátráš po svém klíči k moudrosti. Chceš najít ten hlas v sobě, který ví co dělat. My se v Porozumění mysli snažíme ze všech sil ti tím správným směrem ukazovat. Vždy ve středu hledáme moudrost v sobě na našich pravidelných webinářích Akademie lidského potenciálu.

V roce 2022/2023 jsme se každý měsíc věnovali jednomu tématu a to jsme společně s vámi a našimi zahraničními hosty prozkoumávali do hloubky. Jestli jsi naším členem, máš k těmto webinářům automaticky přístup. Pokud však členem nejsi a máš chuť najít svůj vnitřní kompas, můžeš to zkusit pomocí našich miniMAXů.

miniMAX = minimum pouček a rad s MAXIMÁLNÍM dopadem na tvůj život.

Každý miniMAX obsahuje 3-5 webinářů zaměřených na konkrétní téma. Momentálně jich pro tebe máme 6 a v každém ti pomůžeme lépe rozpoznat tvou vnitřní moudrost.

 1. Naslouchání správné naslouchání je základem naší intuice. Když se naučíš naslouchat sobě, ostatním a životu, do tvého života vstoupí jasnost.
 2. Mysl a stroj umělá inteligence ti může pomoci rozpoznat tvůj vlastní potenciál a to, co chceš opravdu v životě dělat. Objev, že AI může být tvým parťákem.
 3. 3 principy mysl, myšlenka, vědomí. Když pochopíš, že naše vnímání světa funguje na těchto základních principech, odpovědi na všechny tvé otázky ti začnou přicházet samy.
 4. Jak pomáhat sobě a ostatním aneb síla transformativního rozhovoru. Pokud se naučíš správně se ptát sám sebe i ostatních, přijdeš na řešení jakéhokoliv problému či situace.
 5. Peníze peníze jsou energie a jejich tok směrem k nám hodně souvisí s naším přemýšlením o nich. Když vím, kdo opravdu jsem a co chci, peníze přestanou být problém.
 6. Emoce naše emoce a pocity jsou základní navigací našich životů. Když se je naučíš poslouchat, uvidíš jasnost na každém kroku.

Zkus prozkoumat jedno z výše uvedených témat s naším miniMAXem, a můžeš si být jistý/á, že ti do tvé skládačky hledání spokojeného života zapadne další dílek. 

Komentáře
 1. Dobroslav Jarolímek napsal:

  Zdravím! Tento citát jsem poprvé slyšel od Miroslava Horníčka, který má těchto postřehů a velmi výstižných sdělení více. No, pokud věk přichází sám, tak to není úplně dobré, člověk pak zůstává do určité míry nedospělým. Možná bych doplnil, že když ne moudrost, tak zkušenost (a tu je třeba využít či se poučit).
  Hezký den! Dobroslav

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů