🗓️ AKTUÁLNĚ: Mezinárodní summit NASLOUCHÁME SRDCEM v květnu v Praze. Více informací ZDE.

ČÁST III - Tvoření skvělých výsledků
9.  (25.5.) Snění v byznyse
10. (1.6.) Kde se berou nové nápady
11. (8.6.) Jednoduchý návod, jak dokázat cokoliv
12. (15.6.) Vysoký výkon

25.5.2023

Záznam 9. online setkání 
Robert a Silva, Vlaďka Břachová a Jana Pelcová

Snění v byznyse
Nejsme zvyklí snít. Nikdo se nás moc často totiž ani neptá, co bys chtěl(a), co by bylo skvělé? Když už nás něco napadne, tak se vyrojí spousta důvodů, proč to určitě nejde. Ale to je ve skutečnosti také snění - snění o tom, jak by něco nešlo, nebo jak se něco hrozného stane. Takže vlastně sníme dost často, aniž si to uvědomujeme. Jedno z těchto dvou snění není moc příjemné - jak a proč by něco nešlo... Jedno z nich je naopak většinou celkem vzrušující a naplňující - jak by něco mohlo jít, co by se muselo stát...) Když už tedy sníme skoro pořád, co kdybychom byli větší sobci a jen víc pozornosti a času věnovali tomu příjemnému snění? A co když snít pro sebe a snít pro dobro světa není buď a nebo? Co byste chtěli vytvořit? Co by bylo skvělé kdyby se stalo?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

1.6.2023

Záznam 10. online setkání 
Robert a Silva, Magda Pýchová

Kde se berou nové nápady
Je zajímavé, že spousta lidí vnímá vymýšlení nových nápadů jako těžkou činnost.

Snažíme se usilovně vymyslet řešení, přitom se většina lidí shodne, že je nový nápad k úkolu, co řeší v práci, napadne, až když si jdou zaběhat, nebo ráno - ve chvíli, kdy nad tím nepřemýšlí a kdy se naopak uvolní. Na nové nápady nemusíme být ani sami, stačí si s někým chvíli popovídat o tom, co by se muselo stát aby...(se to, co chceme, stalo). Když nám ten druhý pomůže udržet pozornost směrem k možnostem a zabývat se chvíli tím, proč to nejde, ale, že by to nějak možná šlo, většinou se tam "z ničeho nic" nápad objeví.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

8.6.2023

Záznam 11. online setkání 
Silva a Marie Březinová

Jak dokázat cokoliv

JAK NEDOKÁZAT NIC:
Naše mysl si vymýšlí a předsunuje nám to jako pravdu (něco nejde, takhle to nemůže fungovat, to nevyjde, to není pro mě). My jí skočíme na špek, uvěříme, že je to pravda a tím pádem neuděláme to co nás napadlo. Ale kde bereme tu jistotu, že je to pravda? Proč tomu tak věříme, když z vlastní zkušenosti víme, že se skoro nikdy nestane to, čeho se obáváme a často situace dopadne mnohem lépe, než vůbec čekám? Stačí si toho začít víc všímat.

JAK DOKÁZAT COKOLIV:
Tradiční návod: 1. Vize + 2. Víra + 3. Vůle + 4. Vytrvalost = Vítězství 

Tradiční návod pohledem porozumění:
1. Něco mě táhne, co by bylo skvělé, i když třeba vůbec nevím, jak by to bylo možné
2. Uvědomit si, že mám k dispozici schopnost přicházet na nové nápady a že v životě není vše na mě, mohu se spolehnout, že mi život přihraje.
3. Máme přirozenou motivaci - jakákoliv aktivita je zábavná a snadná, dokud se u ní nezamotáme do nadbytečného přemýšlení. 
4. Stačí se soustředit pouze na jeden krok. Když nevím jak dál, chvíli počkám. Jakmile na sebe přestanu tlačit, přirozeně mě další krok napadne krok.
Když udělám šťastného nejdřív sebe, vše pak půjde mnohem lépe 🙂 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

15.6.2023

Záznam 12. online setkání 
Silva a Robert

Vysoký výkon

Jak to vypadá, když nám práce jde od ruky - takzvané flow:
- Pracuje se nám lehce, daří se nám, moc u toho a o tom zbytečně nepřemýšlíme, užívame si tu činnost (interakci s ostatními, se životem)

Jak to vypadá, když nám práce nejde od ruky:
- Přemíra přemýšlení
- Cítíme se nepříjemně, protože hodnotíme, že nám to nejde tak, jak si myslíme, že by mělo - tím spouštíme začarovaný kruh protože si zavaříme mysl tímto nadbytečným přemýšlením a naše produktivita klesne
- Tělo nám dává signály, ale my je ignorujeme -- jsme unavení, ale říkáme si, že bychom měli a přetlačíme to - signálem je pro nás často až rozchod, nebo infarkt, nebo pro některé až smrt

Co je a co není vysoký výkon je subjektivní hodnocení 
- Když si o svém životě a výsledcích myslíme, že stojí za prd a věřím tomu, bude to pro nás pravda a budeme se tak cítit - ale ten nepříjemný pocit nebude důkaz toho, že náš život stoji za prd, ale upozornění, že naši mysl používáme místo na tvoření na to, na co nebyla určena

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video