Co když je všechno, jak má být?

Pořád něco nebo někoho opravujeme. Něco se nám nelíbí. Nesouhlasíme. Vzdorujeme.

Pereme se s vnímanou realitou a jsme v nekonečně trvajícím konfliktu.

Realita je zlá, tvrdá.

Neakceptovatelná.

Ale co kdyby nebyl problém v realitě. Co kdyby život byl naprosto v pořádku a nebylo potřeba jej opravovat. Bojovat sním. Prát se se skutečností.

Co když všechny naše „problémy“ doopravdy nejsou způsobené životem a tím, co se v něm děje, ale naším odporem k němu?

Co když naším problémem je, že si hrajeme v naší mysli na Boha? Na soudce, který si myslí, že ví, co je správně a co špatně. Pro nás. Pro ostatní. Pro svět. Pro celý vesmír.

Co by se stalo, kdybychom se přestali prát, hádat s realitou? Co kdybychom začali vědomě říkat ANO všemu, co nám život přináší bez ohledu na to, jak to známkuje naše upovídaná mysl? Jak víme, co je pro nás správné a co špatné?

Kolikrát se nám stane, že to nejhorší, čeho jsme se báli, se nakonec ukáže jako dar z nebes… Zmeškaná schůzka je nakonec zrušena, skončený vztah uvolní místo skutečné lásce, ztráta práce nám umožní konečně začít dělat to, co doopravdy chceme…

Co když Vesmír se všemi svými zákonitostmi, neuvěřitelnou genialitou a tvořivostí, „ví“ co dělá?

Zkuste to na chvíli nechat na „něm“.

Hrajeme s dětmi od minulé soboty hru. Na všechno říkáme ANO. Je to náš experiment, který měl trvat  jeden den. Ale od té doby za mnou každý den děti chodí a říkají, že chtějí hrát dál! Už hrajeme 7 dní a nevypadá to, že jen tak skončíme.

Pokud chcete, přidejte se k nám, hrajte s námi a s vesmírem.

A všímejte si u toho, co se děje, jak se cítíte. Na všechno, co vám ostatní nabídnout, říkejte ano. Na všechny prosby a žádosti, říkejte ano. Na všechno, co vás napadne, že chcete udělat a třeba dlouho odkládáte, řekněte ano. Jděte a udělejte to. Aspoň jeden den.

Pokud se bojíte, že to nejde, fajn. Dělejte experiment a u toho se bojte. Řekněte ano i svému strachu, ať tam klidně je.

Pokud si netroufnete říkat ano na všechny nabídky ostatních, fajn, začněte aspoň u sebe. Najděte si věci, které chcete upřímně udělat. Řekněte ANO všemu, co doopravdy chcete udělat, ale zatím jste pořád říkali Ne, nemohu, nemám, později…

Zkuste si to aspoň představit, jak by takový den vypadal…

A teď si to srovnejte s představou, kdybyste celý den na všechno říkali NE. Jak by to vypadalo, jak byste se cítili?

Moje děti během 3 vteřin přišly na to, že takový den rozhodně nechtějí ani zkusit. I jen v představě je cítit úplně jinak, že jo? Den plný NE je stísněný, uzavřený, svázaný, vážný. Den plný ANO nádherně plyne, je hravý.

Světe div se, moje děti se díky experimentu nezbláznily ani nezvlčily a moje peněženka významně nezchudla. Tak jako já mnohem častěji něco dovolím, tak ony zase mnohem rychleji pomáhají. A ke hře přistupují se zdravým rozumem. Nezneužívají ji (moc 😊).

Zkuste to. Řekněte ANO tomuto experimentu a zkuste důvěřovat inteligenci v pozadí života, svému zdravému rozumu, vesmíru, že se o vás postará. Nedělejte nic nezákonného, nic příliš nebezpečného.

A dejte mi vědět, jak to šlo.

 

S láskou

Martin

 

P.S. Pokud byste hledali inspiraci, koukněte na film Yes Man 😊

Komentáře
 1. Um bom blog! Vou marcar alguns deles .. Marysa Waite Steven

 2. erotik izle napsal:

  Va ser divertit llegir el seu article.

 3. If you don’t see your topic let us know what we are missing and we’ll add it!
  If you are looking for conversation questions or conversations starters for native speakers of English instead of ESL students you can 
  카지노사이트추천

 4. Simplified to the extreme, a proverb is a saying that is older and has more history!
  Looking for conversation questions to match your topic? Look no further, take a look at our long list of topic based conversation questions.
  바카라사이트

 5. Example of usage in sentence: That’s an old saying we have here in the Philippines.
  something such as a basic truth or a practical precept. Example of an English proverb: “Slow and steady wins the race.”
  카지노사이트

 6. If you don’t know how to look back to where you came from, you will not reach your destination. A person who does not love his own language is worse than beast and foul-smelling fish. 
  바카라사이트

 7. respecting older ones is a good job as a child because respect is the one who will be able to live in life I have a lot of friends but they are not all trustworthy you can usually trust a few if you have a good friend to protect them because they break your trust. It’s harder to see good times to love so love your friend
  카지노사이트

 8. LonnyVug napsal:

  sky mobile customer service free phone

  https://trustrevers800.com/#

 9. LonnyVug napsal:

  sky mobile phone number opening times

  https://usanotecaller.com/#

 10. LonnyVug napsal:

  truecaller number search online free pakistan

  https://id800800.com/#

 11. DavidTax napsal:

  Hello. And Bye.
  google404
  hjgklsjdfhgkjhdfkjghsdkjfgdh

 12. lucyfos@seznam.cz napsal:

  Milé Katky a Martine, moc děkuju zase za poslední seminář. Cha cha, to zase bylo poučné a připadá mi, že mi jsou ty semináře bližší a bližší, i ty zajímavé zkušenosti ostatních účastníků jsou moc fajn. Velmi s těmi Vašimi předávanými informacemi a zkušenostmi rezonuju. Je to pestré. NEOČEKÁVATELNÉ, plynoucí……. A baví mě to s vámi čím dál víc. I články, které zde Martin píše, i zajímavé nápady a úkoly. Jsem ráda mezi vámi. Ta hra na ANO je velmi podobná té z anglického filmu Pollyanna (v angličtině i češtině) Tam je zase hra na radost. Taky moc fajn film k pozitivnímu přístupu k lidem, věcem k životu. Díky za typ na hru. Už jsem jí začala hrát a těším se, co z toho vyjde. Jen říkám jo jo. :). Ale taky se učím říkat NE, tam, kde jsem dřív vždy říkala ano…., protože, to je potom ano pro mě.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů