LETNÍ ŠKOLA

SEBEPOZNÁNÍ

POZNEJ VÍCE SEBE SAMA A ODEMKNI SVOU VNITŘNÍ MOUDROST

3 principy, naslouchání, dopad, přítomnost, základní dívání se za hranice vlastního myšlení a pokročilé dívání se (to znamená na to samé znovu)...

živě + online

Tento úžasný a lehoučký program je určený pro všechny, kdo by se chtěli lépe poznat.
Je totiž jasné, že když znám sebe sama, rozumím ostatním a celkově se mi žije lehčeji, šťastněji a s pocitem naplnění.

Během tří osobních setkání po 4 dnech a několika online setkání v mezičase poznáš vlastní mysl.

 • Pochopíš, jak funguješ.
 • Objevíš své možnosti.
 • Porozumíš vlastní tvořivosti a budeš ji moci používat naplno v jakékoliv situaci. 

Program bude obsahovat přednášky, cvičení, diskuze a čtení krátkých textů. Uvidíš na vlastní oči transformativní intenzivní koučink s vybraným klientem.

Tím uvidíš, co je vše v životě možné, když tvoříš s radostí, porozuměním sobě sama a láskou vůči svému nastavení. 

7.– 10. 6. 2024 

1. část - Poznání našeho myšlení

Celou naši realitu života tvoří ze 100 % myšlení.

4 dny budeme probírat všechny aspekty tohoto poznání. Vrhneme se na tvoření, jak tvořit cokoliv a s lehkostí.

 • Odkud se berou naše pocity?
 • Jak je možné, že se nám některé situace v životě vracejí?
 • Opravdu se musíme něco naučit, abychom mohli být šťastní?
 • Je štěstí v našem životě podmíněné?

Čím dříve pochopím a na sobě poznám princip fungování naší mysli, našeho myšlení, tím dříve dokážu žít s lehkostí a nadšením. Přestávám se bát. Učím se naslouchat sobě i ostatním s úplně novou kvalitou a výsledkem.

Pozor: Život měnící část kurzu. Princip myšlenky bývá nejrychleji pochopitelný a nejvíce zamává naší dosavadní zkušeností. O to větší nadšení pozorování jeho fungování v životě pak účastníci mají.

(Samostatně 14.887,- Kč)

Naživo

Mnoho lidí nerozumí tomu, jak funguje naše mysl, myšlení obecně, k čemu jsou pocity, jak se orientovat v emocích a jak na ně reagovat nebo je kontrolovat. Většina z nás se topí v informacích, které přicházejí ze všech věděckých obcí, psychologie sama je velmi složitou vědou. I když má psychoterapie v průměru 30% účinnost, je stále nejpoužívanější metodou sebepoznání nebo pomoci vlastní hlavě. 

8.– 11. 8. 2024 

2. část - Poznání našeho vědomí

Kam směřuje naše pozornost, z toho směru nám chodí odpovědi.

4 dny se budeme zabývat vědomím, naší kapacitou vnímat, uvědomovat si a věnovat něčemu pozornost. Poznáme možnosti naslouchání. Půjdeme k podstatě sama sebe a budeme pozorovat, jak tvoříme realitu.

Vědomí je velký dar, bez něho jsou naše těla jen prázdná schránka a to, co jsme se dosud naučili, je nám k ničemu. Proto je nádhernou cestou poznávání vlastního vědomí a práce s ním. Díky drobným cvičením můžeme pochopit sami sebe.

Pozor: Při druhém setkání většinou dojde k velkému průlomu. Člověk zaznamenává velké porozumění sobě a životu a jeho svět se tak obrací k hlubšímu poznání.

(Samostatně 14.887,- Kč)

Naživo

Náš program je prost teorií, technik, učebních pomůcek a manuálů. Formou rozhovoru poukazuje na principy, které stojí za naším prožíváním života. Tyto principy jsou platné pro všechny bez rozdílu genetického vybavení, sociálního původu, věku nebo pohlaví. Během našeho setkávání vyzveme k prožití si všeho na vlastní kůži tak, abychom opravdu pochopili, jak fungujeme. 

08/09 2024 

3. část - Pozorování intenzivního 
koučinku

Online pozorování intenzivního koučinku klienta, který bude o publiku vědět. 5 sezení, které bude prokládat cvičení všech, kdo online budou. Čeká tě zázrak poznávání sama sebe prostřednictvím rozhovoru dvou lidí. Společné bádání do svého nitra otevírá srdce a léčí staré rány na duši.

Datum stanovíme spolu s klientem během léta. Rádi bychom nabídli přednostně klientům s onkologickým onemocněním nebo jiným závažným zdravotním problémem.

Pozor: Velmi transformativní zážitek, i když nebudeš koučovaným klientem ty :).

(Samostatně 5.050,- Kč)

Online

Naše škola se opírá o poznatky tzv. psychologie mysli nebo také tzv. porozumění zevnitř ven nebo tzv. Tři principy formulované Sydem Banksem, ale se základem ve všech hlavních filozofiích historie. 

26.– 29. 9. 2024 

4. část - Poznání naší kreativity

Co je smyslem našeho života? Kdo v podstatě jsme není těžké poznat. Je to těžké akceptovat. Naše bytí je podmíněné intelektem, který se celý život učí a často za nás chce přebrat zodpovědnost. Jde jen o to, zda mu to dovolíme. A kdy prohlédneme hru života tak, abychom mohli žít, jak sami chceme.

Závěr našeho programu bude emotivní záležitostí, ale už tě nevarujeme. Kapesníčků tam bude dost :).

(Samostatně 14.887,- Kč)

Naživo

06-09/2024

5. část - Online
setkávání na zoomu

V rámci celého programu se budeme setkávat online. 

Online setkání budou v úterý od 18:00 v těchto termínech: 18.6. , 2.7., 16.7., 30.7., 13.8., 27.8. 10.9,. 24.9.

(Nelze dokoupit samostatně, bonus pro ty, kteří se zúčastní celého programu).

Online

ukázka

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

programem tě provedou...

Kat Černá

”Moje oblíbené připodobnění je se stoicismem, který se opíral o moudrost mluvící z přírody. Neznám původní texty nebo překlady, ale pro mě příroda zahrnuje i mě samu. Moje tělo, moje pocity a nastavení jsou součástí přírody.

Můj život se absolutně transformoval, když jsem začala naslouchat vlastní moudrosti, následně moudrosti mých dětí a poté i moudrosti všech, se kterými se setkávám.

Pracuji jako transformativní koučka již sedmým rokem. Vidím, jak základní a nekomplikované pochopení vlastního nastavení pomáhá dětem, dospívajícím, dospělým i důchodcům. Mým mottem posledních dvou let je zjednodušovat naprosto vše, co vím a co vidím. Je to velká úleva pro všechny, kdo přicházejí s tím, že oni hodně přemýšlí (většina dodá, že víc, než kdokoliv jiný 😀).

Mám ráda fakt, že tady nejde o to přestat přemýšlet, zbavovat se ega nebo na sobě makat. Pro mě byla změna patrná, teprve když jsem si přemýšlením přestala škodit v chemii vlastního těla, když mé ego našlo skvělé místo za moudrostí světa a skvétá tam. Mohu používat vše, co jsem se kdy naučila, nic nepopírám, nepotlačuju, jsem k sobě laskavá. Prožívám velkou svobodu sama v sobě.

Velké nebezpečí, které v našem programu vidím: je možné, že se přestaneš bát a strachovat. Je to fakt divný pocit, když tě strach přepadne jen občas. Tělo už na to není zvyklé a mysl si říká: páni 😀.

Mým cílem je díky programům jako je naše Letní škola sebepoznání pomoci k vlastní svobodě a štěstí co nejvíce lidem.”

Kateřina Fišerová

„Jsem transformativní koučka a mentorka. Se třemi principy jsem se seznámila před 11 lety a od té doby mě nepřestává překvapovat, jak neobyčejně krásné a hluboké mohou být v životě i obyčejné věci. Jsem spoluzakladatelkou Porozumění mysli, z.s., členkou dozorčí rady nadačního fondu Šťastné Česko a především milující lidskou bytostí, která propadla kouzlu naslouchání.

Skutečné naslouchání srdcem je jednoduchý a současně převratný způsob, jak naplnit život laskavostí, přítomností, porozuměním, jak se nechat vést moudrostí a znovu cítit spojení se všemi a vším.“

Inspirace od michaela neilla

Přikládáme výňatek z knihy Uvnitř sebe (Space within) od Michaela Neilla, ve které se velmi dobře popisuje, co je v nabídce, když si projdeš Letní školou sebepoznání:

"Když mi bylo 32 let, objevil jsem tajemství života. Propadl jsem se do prostoru uvnitř sebe, který byl tak hluboký, krásný a jasný, že se mi všechno zdálo možné a nic v mém světě mi nepřipadalo jako problém. Po dobu asi šesti týdnů, pokud bylo třeba něco udělat, prostě jsem to udělal; pokud nebylo třeba nic dělat, neztrácel jsem na to jedinou myšlenku.

Zažil jsem hloubku a čistotu klidu, jakou jsem nikdy v životě nepoznal a která trvala déle, než jsem si kdy dokázal představit. Jediným problémem bylo, že jsem netušil, co se se mnou děje, a neměl jsem ani ponětí, jak si ho udržet nebo získat zpět, kdyby mě někdy opustil."

Trvalo mi roky (no, spíš desetiletí), než jsem pochopil, že to, co se během onoho šestitýdenního období skutečně stalo, bylo to, že jsem byl skutečně přítomen v daném okamžiku, ve svém těle a ve svém životě. Byl jsem "sám sebou" - ne svou představou o tom, kdo jsem, ani svým pocitem, kým bych měl být, a už vůbec ne osobou, kterou chci, aby mě ostatní lidé viděli. Jednoduše řečeno, prostě jsem byl.

Důvodem, proč mi tak zřejmé vysvětlení tolik let unikalo, bylo to, že mi nepřipadalo pravděpodobné, že by něco tak prostého, jako být sám sebou, mohlo vést k tak jemnému, ale přesto hluboce odlišnému prožívání bytí ve světě. Ale pak jsem si uvědomil, že téměř všechno ostatní, čeho si v životě cením, vyplývá z mé vlastní přítomnosti.

 • Když jsem sám sebou, mám tendenci se víc těšit a zažívat víc příjemných pocitů.
 • Když jsem sám sebou, snadno se inspiruji a zajímám se o sebe, o své podnikání a o život vůbec.
 • Když jsem sám sebou, mám neustálý přísun informací o tom, proč věci fungují, když fungují, a nefungují, když nefungují, a co mohu udělat TEĎ, abych se posunul dál. Je to jako být zapsán do online programu, který pokrývá vše, co mě skutečně zajímá, a nic, co mě nezajímá.
 • Když jsem sám sebou, většina toho, co mám nebo nemám dělat, je zřejmá, a proto je jednoduché podle ní jednat.

UŽ JSME POMOHLI STOVKÁM LIDÍ najít sebe sama.
přidáš se k nim?

Ahoj Přátelé, dobré ráno! Dvě věci:

INTENZIVNÍ KOUČOVÁNÍ (IK) Doznívá ve mně IK s Kat, kterého jsem měla možnost se o víkendu zúčastnit jako pozorovatelka. Byla to moje první zkušenost s IK a upřímně jsem se povětšinu času cítila být koučovaná, takřka jako by to bylo „moje“ IK. Bylo to super a moc to doporučuju všem, kdo jste to ještě nezkoušeli. Na roli (kouč/klient/příp. pozorovatel) dost možná vůbec nezáleží. Každopádně je to úplně jiný, když jsou rozestupy mezi sezeními takhle malý. Bylo to něco jako lehká verze našich pobytů (jo tak proto se to jmenuje intenzivní setkání, jo?! 😃), kde (aspoň za mě) nezůstává kámen na kameni. 😃

Bára
Je to sehraný tým, který se vší láskou a pozorností, věnovanou přímo vám, dává prostor k zázrakům. Nevím, jak to dokázali, ale za mé účasti se skutečně zázraky děly. Lidé, kteří nedokázali mluvit před ostatními, promlouvali na mikrofon k více než 50 lidem. Prošli si různými bolestnými situacemi, a přesto se cítí šťastni. Lidé tu našli lásku, štěstí a byl jim vytvořen prostor k možnosti vrátit se sami k sobě... Mé dojmy jsou nepopsatelné bez toho, abyste to zažili. Rozhodně za mne nejpříjemnější a nejkrásnější akce v mém životě a nejlepší rozhodnutí, které jsem učinila, že mám čest být součástí akademie.
Ivet
Chceme vám co nejsrdečněji poděkovat za nejlidštější a nejúžasnější akci v našich již poměrně dlouhých pozemských životech – dohromady 111 let. Jste nejprospěšnější a nejlaskavější lidé, jaké jsme kdy poznali. Díky vám zkoušíme i nadále žít a dokonce být pomocí ostatním.
Marie a Tibor Abelovi
Neměla jsem v plánu jet. Měla jsem pocit, že to už není pro mě, vždyť já už jsem přece transformativní koučka a "všechno tohle vím", teď je to setkání pro veřejnost... Tady je krásně vidět, jak nás mysl dokáže neskutečně mást. Nic proti ní, ale vidím, jak může brzdit objevování našeho nekonečného potenciálu. Našla jsem si odpovědi na své nezodpovězené otázky v oblasti koučinku a možná právě proto, že jsem malinko dál, jsem už dokázala vidět tu krásnou synchronicitu, kterou jsem jako nepolíbená třemi principy nebyla schopna (možná ochotna... těžko se mi hledají správná slova) vidět.

Tajemství objevíme, když jsme ochotni vidět věci neustále čerstvě, jako bychom o nich nikdy neslyšeli.

Neměla jsem v plánu jet, přesto se mi podařilo minimálně ve 4 lidech zanechat svůj "otisk", protože cítím, že se vytvořila skulinka, aby mohlo přijít uvědomění. Nevím, co to přinese dalšího a nedovolím si předpovídat, křišťálovou kouli nemám, ale je velká pravděpodobnost, že to ostatní budou mít stejně jako já kdysi, kdy dělím svůj život na "před Porozuměním a po něm". Stejně tak ve mně zanechali zase něco ostatní a díky tomu můžeme společně tvořit něco velkého, možná dokonce novou dimenzi, o které nemáme dnes ještě ani páru. Jsem šťastná, že jsem součástí této komunity a nebojím se žít své poslání 🙏.
Míša Havránková
Už se nebojím být sama se sebou. Už se nebojím projevit lásku. Už se nebojím zpívat a tančit. Už se nebojím smrti: Vím, že jsem energie, láska a jednota. Jsem nesmírně vděčná, že jsem mohla být na tomto setkání a být u toho uvědomění. Pocítila jsem bezpodmínečnou lásku ve všech, co jsem měla možnost poznat.
Jindřiška Janoušková

CENA
letní školy sebepoznání

Zahrnuje 3x živé setkání v Praze, 1x sledování intenzivního koučinku (5x během 3 po sobě následujích dní) a setkávání online červen - září po dobu programu.

50.000 Kč

* V ceně programu NENÍ zahrnuto ubytování a jídlo, které je v režii každého účastníka zvlášť.

* Pokud se rozhodneš na podzim vstoupit do Akademie PRO profesionály a lídry (pakliže se rozhodneš pro profesionální dráhu transformativního kouče) získáš od nás slevu na kurzovné - v případě zakoupení Letní školy Sebepoznání 10.000,- Kč nebo 3.000,- Kč za každé samostatně zakoupené živé setkání.